Portal - Przeciszów
polski Strona główna / Śpiewające Jeziora / F. br. Alberta Jawiszowice
Środa - 23 stycznia 2019     
F. br. Alberta

Koncert w Jawiszowicach

 

     Dnia 6.06.2006r. zespół „Śpiewające Jeziora” został zaproszony do Jawiszowic na otwarcie kolejnej placówki, która prowadzi Fundacja im. Brata Alberta. Nie jest to pierwszy udział w tego typu spotkaniu. Wcześniej zespół występował dla chorych i samotnych ludzi w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Lesie.

      Najpierw zaśpiewaliśmy podczas mszy, która odbyła się w kościele św. Marcina w Jawiszowicach. Ten obiekt pochodzi z 1692 roku. Jego historię przybliżył nam ks. proboszcz Henryk Zątek. Zespół wykonał tam następujące pieśni maryjne: „Ave Maryja woła cały świat”, „Madonna”, „Błogosławię Cię”, „Maryjo śliczna Pani”, „Barka”. Psalm wykonała Anna Daczyńska. Po mszy zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek. Dyrektorem naczelnym fundacji jest ks. Tadeusz Isakowicz- Zaleski. Podczas chwili wolnego czasu udało nam się zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie. Po poczęstunku dzieci z Warsztatów Terapii Zajęciowej fundacji im. Brata Alberta wystąpiły z krótkim przedstawieniem pt. „Balladyna”. Chociaż pogoda nie zbyt dopisała to występ odbył się na zewnątrz. Po ich występie wykonaliśmy kilka piosenek. Były to min. „ Tacy Młodzi”, „Róża i Deszcz”, „Niech mówią, że to nie jest miłość”, „Barbara”. Zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami i usłyszeliśmy wiele miłych słów skierowanych pod naszym adresem.

        Bardzo cieszymy się, że mogliśmy choć w taki sposób przyczynić się do tej ważnej uroczystości. Za każdym razem jest to dla nas wielkie przeżycie. Mamy nadzieję, że nie jest to nasz ostatni występ dla Fundacji im. Brata Alberta.

 

Anna Daczyńska

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: E-MAIL