Portal - Przeciszów
polski Strona główna / Śpiewające Jeziora / 11 XI 2013 w kościele
Środa - 23 stycznia 2019     
11 XI 2013 w kościele

"Żeby Polska była Polską”.

 

     W dniu 11 listopada 2013 r. w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Przeciszowie odbył się uroczysty koncert zespołu „Śpiewające jeziora” z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Było to bardzo podniosłe i wyjątkowe wydarzenie, o czym świadczył wypełniony po brzegi kościół.

Koncert poprzedzony był uroczystą Mszą Świętą za Ojczyznę. Oprawę muzyczną przygotował również zespół.

    Na początku prowadzący powitał wszystkich zgromadzonych w języku niemieckim, później w języku rosyjskim. Gdy przyszedł czas na powitanie w języku polskim, dla wszystkich stało się jasne co znaczy ojczyzna, narodowość, tożsamość polska. I tak zespół zabrał słuchaczy we wzruszającą podróż w czasie. Przypomniał lata 1918, 1939,1972 i 1980, tak ważne dla historii naszego kraju. Zabrzmiały przy tym słowa pieśni „Wojenko, wojenko”, „Legiony”, „Mury”, „W małym domku daleko za miastem”. Największe emocje wzbudziła jednak piosenka Jana Pietrzaka z muzyką Włodzimierza Korcza „Żeby Polska była Polską”.

     Zarówno proboszcz parafii – ks. Marek Spólnik, jak również rodzice, złożyli Państwu Daczyńskim serdeczne podziękowania za pielęgnowanie patriotyzmu w sercach naszych młodych obywateli.

.

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: E-MAIL