Portal - Przeciszów
Wtorek - 25 wrzesńia 2018
MRG

Młodzieżowa Rada Gminy Przeciszów

Młodzieżowa Rada Gminy Przeciszów to organ samorządowy młodzieży gminy Przeciszów mający charakter konsultacyjny.

Co jest celem MRG?
Reprezentowanie interesów młodzieży, upowszechnianie idei samorządowych, wspieranie aktywności ludzi młodych w gminie oraz podejmowanie innej działalności ważnej z punktu widzenia młodzieży.

Kto wejdzie w skład MRG?
Maksymalnie 15 uczniów szkół gimnazjalnych i absolwentów gimnazjów do 21 roku życia  na stałe zamieszkałych w gminie Przeciszów.

Kiedy odbędą się wybory?
Wybory do I kadencji MRG  odbędą się na terenie wszystkich upoważnionych szkół  12 grudnia 2011 r.

Co zyskasz dzięki pracy MRG?
Młodzieżowa Rada Gminy to nie tylko obowiązki, ale również możliwość zdobycia wiedzy i doświadczenia, poznania nowych ludzi i miejsc, nawiązania kontaktów i sprawdzenia siebie.

Kto może zostać radnym?
Radnym może zostać uczeń, który:
– uczęszcza do gimnazjum na terenie gminy Przeciszów lub  jest absolwentem  gimnazjum zamieszkałym na terenie gminy Przeciszów i na dzień głosowania nie ukończył 21 lat,
– na stałe mieszka w gminie Przeciszów,
– złoży do dnia 30.11.2011 r.  Okręgowej Komisji Wyborczej w danej szkole: formularz zgłoszeniowy, listę z poparciem piętnastu uczniów lub absolwentów z własnego okręgu wyborczego,
   oświadczenie o zgodzuczęszcza do gimnazjum na terenie gminy Przeciszów lub  jest absolwentem gimnazjum zamieszkałym na terenie gminy Przeciszów i na dzień głosowania nie ukończył 21 lat,
Niezbędne formularze można pobrać ze strony Urzędu Gminy  STRONA URZĘDU GMINY. Dodatkowe informacje pod nr tel. 338414146.

Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy

Gminna Komisja Wyborcza podała termin wyborów

do Młodzieżowej Rady Gminy w Przeciszowie

I kadencji (2011-2014), które odbędą się

dnia 12 grudnia 2011 r. w godz. 1200 - 1700

na terenie szkół gimnazjalnych.